Aktualności 2017/2018

Zapisy do przedszkola i szkoły

Trwają zapisy do oddziału przedszkolnego i klasy I. Wnioski można pobierać w oddziale przedszkolnym i szkole. Termin składania wniosków upływa 16.03.2018.
 

Wyjazd na lodowisko

Dnia 01 marca 2018 roku uczniowie klasy VII wybrali się na wycieczkę integracyjną wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Siedlnicy oraz w Lginiu. Celem było Lodowisko w Lesznie. Była to dobra okazja na wzmocnienie relacji nawiązanych na ostatniej dyskotece. Mimo siarczystego mrozu uśmiechy nie znikały z twarzy i choć bywały upadki, na szczęście obeszło się bez kontuzji Następnym punktem wyjazdu był McDonald’s, zawsze chętnie odwiedzany przez dzieci. Wszyscy bezpiecznie dotarli do domu z rumieńcami na policzkach i oczywiście świetnym humorem.
 

Wyjazd do CKiR we Wschowie

23 stycznia  2018 r. odbył się kolejny raz wyjazd  klas IV-VII do  CKiR we Wschowie na spektakl ,,W tajemniczym ogrodzie”, oparty na powieści  Frances  Hodgson Burnett  .Książka ,,Tajemniczy ogród” jest uważana za najlepszy utwór tej pisarki  i zaliczana do klasyki literatury dziecięcej. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali przedstawienie , kolejny raz poznając przy tym  tajniki pracy aktorskiej.
 

Wyjazd na lodowisko

W dniu 12 stycznia 2018 r. odbył się wyjazd na lodowisko „OK PARK” do Głogowa. Brało w nim udział 31 uczniów. Opiekunami byli: pani Alicja Dembińska, pani Małgorzata Zygner oraz pan Jarosław Orliński. Na lodowisko dotarliśmy o godzinie 1240. Przygotowanie do wyjścia na lód zajęło trochę czasu. Trzeba było wypożyczyć łyżwy i dopasować do rozmiaru buta, co nie każdemu udało się za pierwszym razem. Przez ponad 60 minut dzieci aktywnie uczestniczyły w realizacji programu. Dodatkowo była to doskonała okazja do osobistego zapoznania się z jedną z dyscyplin Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które niebawem odbędą się w Korei. Większość z uczestników wyjazdu przekonała się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu, która wymaga wielkiego nakładu pracy i samozaparcia w dążeniu do celu.

 

 

 

Jarmark Bożonarodzeniowy


 
Więcej artykułów…