Aktualności 2016/2017

Dzień Sportu


W piątek dnia 2 czerwca 2017r. nasza szkoła obchodziła Dzień Sportu. Uczniowie SP w Konradowie podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe ( klasy I-III), i ( klasy IV-VI) . Wszyscy tego dnia spotkali się na boisku szkolnym i przy dźwiękach muzyki rozpoczęto  rozgrywki sportowe. 
Uczniowie rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, zdobywając punkty. Natomiast członkami komisji sędziowskich byli nauczyciele. Wszystkie dzieci wyróżniało duże zaangażowanie w poszczególnych dyscyplinach sportowych i chęć zdobycia jak najlepszego miejsca. Należy podkreślić, że przestrzegane były wszystkie zasady sportowej rywalizacji, a także kulturalnego kibicowania.
Na koniec odbyło się wręczenie dyplomów uczniom biorącym udział w zawodach sportowych.  Wszyscy uczniowie zostali poczęstowani batonami.
 

"JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM..."

1 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 432 608 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.
Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.
W akcji wzięła również udział nasza szkoła
Wspólne czytanie  odbyło się na boisku szkolnym. Mieliśmy okazję po raz drugi wziąć udział w tej akcji..Uczniowie przynieśli z domu koce, niektórzy wynieśli na dwór szkolne ławki i krzesełka .Oczywiście każdy, łącznie z nauczycielami ,wziął ze sobą książkę .Pani Dorota Golinowska   rozdała wszystkim uczniom różne hasła promujące czytelnictwo. Wszyscy bardzo chętnie wzięli udział w tej akcji.


 

Matematyczny Kangur

16 marca 2017 roku, po raz kolejny w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „ Kangur”. Do matematycznej rywalizacji przystąpiły następujące osoby: Emilia Babska - klasa 6, Amelia Zbierzak, Łukasz Oporowski oraz Joanna Chrząstowska z klasy 5, Krystian Olenkiewicz z klasy 4, Lena Sacha, Thomas Turkiewicz, Wiktoria Ciesielska oraz Błażej Gonera z klasy 3. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek – przestrzenne puzzle.
 

Turniej piłki nożnej dziewcząt

12maja w Sławie odbył się powiatowy  turniej mini piłki nożnej dziewcząt. Drużyna ze szkoły Podstawowej w Konradowie zajęła 4 miejsce. Zwycięstwo i awans zapewniła sobie drużyna Szkoły Podstawowej w Sławie.


 

Przerwa na czytanie

11 maja 2017r. 56 uczniów naszej szkoły  wzięło  udział w lubuskiej akcji bicia rekordu w ilości osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbywało się w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”, zostało zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.
„ II Przerwa na czytanie” to  pomysł na promocję czytelnictwa, skierowany do wszystkich uczniów i nauczycieli z województwa lubuskiego. Miał na celu  pokazać dzieciom, że czytanie jest ciekawe, jak również zachęcić do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w akcji, co może być motywacją do organizowania "przerw na czytanie" co najmniej raz w tygodniu. 
Więcej artykułów…